FutbolManşetveleybol

ÜLKÜ EYÜPOĞULLARI – ON PARMAĞINDA ON MARİFET

ÜLKÜ EYÜPOĞULLARI – ON PARMAĞINDA ON MARİFET

Ülkü Eyupoğulları, Emniyet mensubu olan babasının görevi nedeniyle Sivas’ta dünyaya geldi. Aslen Erzurum,lu olan sanatçı ‘Yine babasının görevi nedeniyle bir çok ilde ikamet etmiştir…


Ülkü Eyupoğulları,nın müziğe olan ilgisi çocukken babası amcası ve halalarının bağlama çalıp türküler okumalarını dinleyip izlerken başladı. Eğitim hayatı boyuncada müzik serüveni devam eden sanatçı okulda müzik yarışmalarında aldığı derecelerle dikkat çekti. 2012, yılında Emniyet Teşkilatının başarılı mensubu olan babasının trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesiyle , manevi ağabeyi olan aynı zamanda hemşehrisi İBRAHİM ERKA’lın desteyi ile İstanbul , Maltepe musiki okulunda eğitimine devam ederken ,yayın ve yapımcılığını üstlendiği bir çok Tv kanalında programlar yaparak ailesine destek olmaya başlamıştır.


2016 Temmuz ayında ilk albümünü piyasaya çıkardı. 2018 yılında Hazal’ım isimli bir single daha yapan sanatçı 2019,da Seyhan müzik etiketiyle yepyeni bir çalışması ile yeniden müzik dünyasına merhaba dedi. Söz müziği Tugay Öğren’e aranjesi Suat Sakarya’ya ait olan şarkının klip yönetmenliğini ise Ahmet Can Tekin üstlendi. Yapmış olduğu bu eserin gelirini şehit çocuklarının eğitimine katkı için bağışta bulunmuştur, ..
2021,yılında imkansızım ve alacağım isimli 2 eser daha sevenlerinin beğenisine sunarken 2023 yılında ise anonim eser olan TAK TAK İsimli türküye yeni bir soluk getirmiştir, 2024 ilk aylarında ise söz müzik kendisine ait olan yepyeni 3 eserini sevenleriyle buluşturacak olmanın heyecanı ile çalışmalarına devam ederken yine sözü müziği Ülkü Eyupoğulları Söz Beste Hayır İşleri.Aranje Ayhan ak,a ait olan, CAN DADAŞIM TÜRKÜSÜ DAHA PİYASA ÇIKMADAN DİLLERE PELESENK OLDU ERZURUMUN KURTULUŞUNUN 106. Yıl dönümü etkinliklerinde sahne alan sanatçı günün anlamı ve öneminide göz önünde bulundurarak türküsünü ilk defa böyle önemli bir günde hemşerileriyle birlikte okumanın haklı gururunu yaşadı ve yaşattı..


Ülkü Eyupoğulları azmi ve duruşu ile de bir çok sevenin ayrıca sevgisini ve taktirini kazanmış örnek bir sanatçı , kendi sahne kostümlerini tasarlayıp ve diken sanatçıya bu becerinin sebebi nedir diye sorduğumuzda ise annesinin kendisine ve kardeşlerine kıyafetler dikerek hatta sipariş üzerine de kişiye özel kıyafetler dikerek evimizin geçimine destek olurdu diyerek annesini örnek aldığını söyledi tabiki kendisi şu anda sadece kendi kostüm ve aile içinde aynı zamanda yakın dostlarına hediye olarak kıyafetler tasarlıyor ve dikiyor şimdilik her hangi bir ticari kazanç düşünmediğinden bahsetti..
Bizlerde Ülkü Eyupoğullarını taktir ediyoruz..


Huzurevleri yaşlılarımıza moral konserleri köy okullarına oyuncak ve kıyafet yardımıyla bir çok sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalar yaparak halkın çocuk , yaşlı , genç halkın sevgisini saygısını kazanarak örnek sanatçı olarak da bir çok ödüller almıştır..İlk albüm ayrılmayalım ve bu albümdeki iki eserini klip çeken başarılı sanatçı “Erzurumlu” isimli eserinin klibini de Erzurum’da tarihi mekanlarında çekerek memleketinin tanıtımına katkıda bulunmuştu.

İlgili Haberler