ManşetTrabzonspor

Trabzonspor’un yenileri harika başladı! Onuachu’ya nazar değdi…

Trabzonspor’un yenileri harika başladı! Onuachu’ya nazar değdi…

Bordo-Mavilliler milli arayı çok iyi değerlendirdi. Yönetim; Pepe, Batista Mendy ve Paul Onuachu transferleriyle taraftarıyla barıştı, kadrosunu güçlendirdi. Mendy ile Onuachu, Beşiktaş maçıyla ilk kez sahaya çıktı, iki yıldız da performanslarıyla geçer not aldı. Onuachu golle başlarken, Mendy de bir kez direğe takıldı. İkinci yarının ilk saniyelerinde ise Onuachu yerde kaldı ve oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Trabzonspor'un yenileri harika başladı! Onuachu'ya nazar değdi...

Süper Lig’in 5. haftası dev bir derbiye sahne oldu. Milli maçlar nedeniyle liglere verilen aranın sona ermesiyle Trabzonspor sahasında Beşiktaş’ı konuk etti.

 

Trabzonsporun yenileri harika başladı Onuachuya nazar değdi...

 

Gomez’in boşluğu Onuachu’yla doldu

Sezona 2 galibiyet, 2 beraberlikle başlayan ve milli ara öncesinde yapılan ya da yapılmayan transferler nedeniyle eleştirilen Trabzonspor’da yönetim arada art arda bombaları patlattı. 2019’da Arsenal’e 80 milyon Euro’ya transfer olan ve Beşiktaş’ın da çok istediği Pepe bedelsiz olarak kadroya katıldı. Angers’ten Batista Mendy ile orta alan güvene alındı ve Maxi Gomez’in ayrılığı sonrası oluşan golcü boşluğu da Paul Onuachu’yla çözüldü.

Pepe’nin zamana ihtiyacı var

Bu 3 transfer hem camiadaki havayı değiştirdi hem de takım içerisindeki coşkuyu artırdı. Bu durumun somut kanıtlarını da Trabzonspor-Beşiktaş maçında gördük. Papara Park dev maç için tamamen doldu, yeni transferlerden Onuachu ile Mendy de mücadeleye 11’de başladı. Nenad Bjelica, Pepe’nin hazır olması için 2-3 haftaya daha ihtiyacı olduğunu söyledi.

İlgili Haberler