FenerbahçeFutbolGalatasarayManşet

Milka Yılın Kayak Sporcusu Ödülü’nün sahibi Rıfat Hamza Taş oldu

Çeyrek asrı aşkın süredir global arenada kayak sporuna verdiği desteklerini 2019 yılından bu yana Türkiye’de de sürdüren Milka, sporun ve sporcunun yanında yer alamaya devam ediyor. Bu kapsamda; Volkswagen Arena’da düzenlenen 70. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Töreni’nde, 6. kez verilen Milka Yılın Kayak Sporcusu Ödülü’nün sahibi Rıfat Hamza Taş oldu.

Mondelēz International Türkiye’nin yüzde 100 Alp sütü içeriğiyle kalpleri yumuşatan markası Milka, 6. yılında da Türkiye Kayak Federasyonu ve Kayak Milli Takımları ana sponsorluğunu sürdürüyor. Geleceğin kayak milli takımının temellerini oluşturma misyonuyla yola çıkan Milka, elde edilen gelirin bir bölümünü federasyona ve milli takımlara aktararak Milka severleri de bu özel yolculuğun bir parçası haline getiriyor.

 

Yılın Kayak Sporcusu ödüllendirildi

 

Milka, bu yıl da Volkswagen Arena’da düzenlenen 70. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Töreni’nde, ‘Yılın Kayak Sporcusu’nu ödüllendirdi. 2024 Milka Yılın Kayak Sporcusu Ödülü’nün sahibi, U16 Milli Takım sporcusu Rıfat Hamza Taş oldu. Milli sporcuya ödülünü Mondelez International Türkiye Pazarlama Direktörü Bahadır Demir takdim etti. Törendeki konuşmasında Avrupa’da çok uzun yıllara dayanan spor desteklerini son 5 yıldır Türkiye’de de aralıksız olarak sürdürdüklerine değinen Demir, “Türkiye Kayak Federasyonu ve Türkiye Milli Kayak Takımı ana sponsorluğumuzla, genç yeteneklere destek olmayı ve kayak sporunun yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Ülkemizde dünya standartlarında birçok kayak pisti ve kış sporlarının gelişimi için büyük bir potansiyel var. Bununla birlikte kayak, Türkiye’de hali hazırda hak ettiği bir seviyede değil. 2019’dan beri sürdürdüğümüz iş birliği ile Milka’nın bu anlamda bir farkındalık yaratmasını umuyoruz. Bu farkındalığı sağlamak için Türkiye’de kayağı daha çok seven gençler yaratarak, kayak sporuna gönül vermiş sporculara daha geniş imkanlar sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Haberler