FutbolManşetveleybol

İstanbul’a Kar Sürprizi: Meteoroloji ve AKOM Saat Verdi!

İstanbul’a Kar Sürprizi: Meteoroloji ve AKOM Saat Verdi!

İstanbul'a Kar Sürprizi: Meteoroloji ve AKOM Saat Verdi!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM, İstanbul için kar yağışı konusunda kritik uyarılarda bulundu. Hava durumu raporları, hafta başında yoğun kar yağışının beklendiğini gösteriyor.

Şubat ayına girerken, İstanbul’da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşmeye başladı. Türkiye’nin bazı bölgelerinde kar yağışının etkili olduğu bu dönemde, İstanbul için de kritik bir uyarı geldi. Bu gece Megakent’te başlaması beklenen kar yağışının, 29 Ocak 2024 Pazartesi öğlen saatlerine kadar sürmesi ve bu süre zarfında kuvvetli yağış geçişlerinin yaşanması tahmin ediliyor.

İstanbul’da Pazar günü karla karışık yağmur beklenirken, akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olması öngörülüyor. Pazartesi günü öğlen saatlerine kadar yerel kuvvetli kar yağışı geçişleri olması beklenirken, hava sıcaklıklarının 31 Ocak’a kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyretmesi tahmin ediliyor.

Öte yandan, Ankara yeni güne karla uyandı. Başkentte kar yağışının zaman zaman etkisini artırdığı gözlemlendi. Etkili olan kar yağışı nedeniyle büyükşehir ve ilçe belediyeleri, günlük yaşamı olumsuz etkilememesi için ana güzergahlar, ara sokaklar, parklar ve kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

İlgili Haberler