BeşiktaşManşetTrabzonspor

Trabzonspor-Beşiktaş maçında plan kazandı!

İrfan Buz, FANATİK’e konuştu: Trabzonspor-Beşiktaş maçında plan kazandı!

FANATİK’in her derbi ya da önemli maç sonrasında beklenen içeriği ‘Teknik Bakış’ın bu haftaki konuğu İrfan Buz’du. Başarılı teknik adam, Trabzonspor-Beşiktaş maçını analiz etti ve 3-0’lık Fırtına’nın galibiyetini, ‘Plan kazandı’ sözleriyle özetledi.

İrfan Buz, FANATİK'e konuştu: Trabzonspor-Beşiktaş maçında plan kazandı!

FANATİK’te ‘Teknik Bakış’ın bu haftaki konuğu tecrübeli teknik adam İrfan Buz oldu. Başarılı hoca, dün oynanan dev maçı yani Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasını analiz etti. İşte Buz’un değerlendirmeleri…

 

İrfan Buz, FANATİKe konuştu: Trabzonspor-Beşiktaş maçında plan kazandı

 

Bjelica oyunu daha iyi planlamış

Değerlendirmeye sondan başlayalım… Maç sonunda istatistik tablosunda ev sahibinin yüzde 30’la topla oynamasına karşılık yüzde 70’lik bir Beşiktaş hakimiyeti söz konusu. Skorboardda ise 3-0 Trabzonspor’un galibiyeti yazıyor. Beşiktaş ilk isabetli şutunu 82. dakikada çekmiş. Buradan çıkaracağımız temel şey şu olmalı: Nenad Bjelica kuşkusuz oyununun genelini rakibine göre çok daha iyi planlamış.

 

İrfan Buz, FANATİKe konuştu: Trabzonspor-Beşiktaş maçında plan kazandı

 

Dikkat çekilmesi gereken şey…

Peki neydi bu plan… Öncelikle topu rakibe bırakarak doğru ön alan baskısı. Bardhi’nin klas asisti, Onuachu’nun ise kilidi açan golünde dikkat çekilmesi gereken şey ise Mendy’nin kalabalık Beşiktaş oyuncularının arasından kazandığı toptan sonra Eren’in önündeki boş alanı topla katetmesiydi. Eren bunları geçen sene de iyi yapıyordu. Beklerin boş alanı topla katetmesindeki etki önemli burada.

İlgili Haberler