FenerbahçeGalatasarayManşet

Dursun Özbek’ten yarıda kalan Süper Kupa maçı sonrası ilk sözler: Dünyaya mahcup olduk

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Kupa maçında Fenerbahçe‘nin U19 takımıyla çıkması ve 2. dakikada sahadan ayrılmasının ardından çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

“DÜNYAYA MAHCUP OLDUK”

Şanlıurfa’da vatandaşlara Galatasaray- Fenerbahçe derbisini izletmek istediklerini anlatan Özbek, şunları kaydetti: “Bir sürü şeyler söylediler. ’19 yaş altı takımıyla çıkacağız, şöyle yapacağız, böyle yapacağız…’ Ya bunlar akıl tutulması, neticede bu bir maç. Bir final maçı. Türkiye’nin kupası ve çok önemli. Daha önemlisi Urfa gibi güzel bir şehirde, buranın çocuklarına, insanlarına bu derbiyi seyrettirmenin keyfini almak varken, hiç beklediğimiz, ummadığımız bir şeyle karşılaştık. Bildiğiniz gibi bu maçın geliri depremzede kardeşlerimize yardım olarak da gidecekti. Bunu böyle kararlaştırdık. Bir taraf dolu, bir taraf boş. Neden şenlik havasında geçmesi gereken bir Süper Kupa finalini böyle bir dakikada biten bir şekle getiriyorsunuz? Ben çok üzüldüm. Süper Kupa finalini 1 dakikada biten bir şekle getirdiler. Dünyaya mahcup olduk.”

Dursun Özbek'ten yarıda kalan Süper Kupa maçı sonrası ilk sözler: Dünyaya mahcup olduk

“19 YAŞ ALTI TAKIMINDAKİ ÇOCUKLARA YAZIK DEĞİL Mİ?”

Galatasaray ve Fenerbahçe‘nin misyonunun futbolu insanlara sevdirmek olduğunu aktaran Özbek, “19 yaş altı takımındaki çocuklara yazık değil mi? Onlar bizim gençlerimiz, onlar futbolun geleceği. Bu çocukları niye alet ediyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“AKŞAM EVE GİTTİKLERİNDE ‘BİZ NE YAPTIK’ DİYE DÜŞÜNSÜNLER”

Özbek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türk futboluna yakışacak hareketler içinde olunmasını diliyorum. Onun için üzgün bir akşam. Böyle bir final olmaması gerekirdi. İnsanların bir sefer daha düşünmesinde, akşam eve gittikleri zaman ‘Biz ne yaptık?’ diye bir kendi iç muhasebelerini yapmasında fayda var. Hiç güzel olmadı.”

“ALİ KOÇ VE DİĞER YÖNETİCİLER PROTOKOLE GELMEDİ”

Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve sarı-lacivertli yöneticilerle görüşüp görüşmediklerine yönelik soruya, “Hayır. Ben protokole geldim, normalde onların da protokole gelmesi lazım. Sayın Bakan oradaydı. Sayın Federasyon Başkanı oradaydı. Kimse gelmedi. Bunun bir anlamı yok. Niye böyle şey yapıyorlar?” cevabını verdi.

Yaşananların kimsenin aklından geçmediğini ifade eden Özbek, “Efendim maçın işte 60’ıncı dakikasında şöyle olursa, böyle olursa biz Galatasaray’a kupa töreni yaptırmayacağız. Bırak onları, takımını getir sahada millete, Urfalı kardeşlerimize bu maçı seyrettirelim. Ben 2-3 gündür buradayım. Böyle bir sevgi, böyle bir ilgi görmedim. Yani buradan da Sayın Valime, Emniyet Müdürüme teşekkür ediyorum. Bizi çok güzel ağırladılar. Güvenliğimizi tam olarak sağladılar. Zaten sevgi seli vardı. Urfalılar bizi bağrına bastı.”

İlgili Haberler