Manşet

Çinliler Defne Samyeli’nin vücudunu araştırıyor

Defne Samyeli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Çin’in önde gelen üniversitelerinden Xiamen Üniversitesi’nde

detail-photo-fancybox-0

genetik bilimi üzerine çalışan bir araştırmacı grubuyla buluşmak üzere Çin’e gitmeye hazırlandığını belirtti.

Araştırmacılar, dünya genelinde genetik kökenlerin ve cilt gençliğinin anlaşılması üzerine çeşitli ülkelerden örnekler inceleyerek yürüttükleri bir çalışmada, Türkiye’den Defne Samyeli’nin de üzerine odaklandığı biliniyor.

detail-photo-fancybox-5

Xiamen Üniversitesi’nin daveti üzerine önümüzdeki aylarda Pekin’e gitmeye hazırlanan Samyeli, genetik ve cilt gençliği alanında çalışmalar yapan araştırmacılarla bir toplantı gerçekleştirecek. Ayrıca, yaklaşık 4 bin kişiye hitap ederek cilt sağlığı ve güzellik konularında bir konferans vereceği de aktarıldı. Bu gelişme, genetik ve cilt bakımı alanındaki uluslararası işbirliğinin bir örneği olarak dikkat çekiyor.

detail-photo-fancybox-1

“BÜYÜK BİR SÜRPRİZ OLDU”

Defne Samyeli, konuyla ilgili şunları söyledi:

 

Gerçekten şaşkınlığımı gizleyemiyorum. Orta Doğu’dan ilgi görmeye alışkın olsam da Uzakdoğu’dan böylesine ilgi gösteren ve hatta benimle ilgili araştırmalar yapan bir ekibin varlığını öğrenmek, üzerinde düşünmeye değer bir sürpriz.

“Tabii ki, bu hoş bir sürpriz. Dünyanın herhangi bir yerinde, tutkuyla bağlı olduğum konular hakkında böylesine büyük bir izleyici kitlesi karşısında konuşmak beni son derece mutlu ediyor.”

 

detail-photo-fancybox-3

Cilt güzelliği ve yaşlanma karşıtı ürünler konusunda, dünya çapında öncü pazarlardan ve marka liderlerinden biri olarak Çin ve Kore öne çıkıyor. Geniş kapsamlı araştırmalar ve deneylerle elde edilen sonuçlar, güzellik ve kozmetik sektörünün belirleyicilerine yön verme konusunda bu iki ülkeyi öne çıkarıyor.

 

detail-photo-fancybox-4

 

 

 

İlgili Haberler